Elena Griţco: Nu vom ceda Bălţiul – acesta este oraşul nostru!

19 Ianuarie 2018 3.753

După ce consilierii municipali din Bălţi au adoptat ordinea de zi, lvotînd decizia cu privire la data desfăşurării referendumului privind încrederea oferită primarului oraşului Renato Usatîi, ei au ieşit pentru prima dată timp ce cinci zile din clădire, pentru a se întîlni cu cei adunaţi în faţa Primăriei oraşului. Sute de persoane au salutat consilierii municipali ai „Partidului Nostru” – care au luptat eroic pentru Bălţi.

Consilierul municipal Elena Griţco a mulţumit bălţenilor „pentru cuvintele de susţinere, pentru căldură şi bunătatea care au venit odată cu fiecare SMS şi apel primit”:
„Oraşul nostru este familia noastră, casa noastră. Nu vom admite ca în casa noastră să intre persoane străine. Iar noi vom alunga bandiţii din casa noastră. Astăzi este ziua cînd nu doar noi toţi ne-am unit, noi am devenit exemplu pentru întreaga ţară. Nu vom ceda Bălţiul – acesta este oraşul nostru!